Новий погляд на причини, перебіг та наслідки Другої світової війни, а також місце України в ній — фотодокументальні стенди представлені в Одеському історико-краєзнавчому музеї відкривають події 1939-45 років з дещо іншої сторони, ніж ми звикли бачити. В центрі уваги — незаслужено забуті герої України, які боролися з нацизмом на інших фронтах Другої світової.

Марина Прокофьева, сотрудник историко-краеведческого музея

У ці виставці вперше викладені матеріали, які ввійшли до шкільних підручників, вперше у цій виставці дається доволі конкретно передісторія Другої світової війни, розпочинаючи з Версальського мирного договору, у якому вже були закладені основи майбутнього конфлікту Другої світової.

Особливе місце у виставці мають такі теми як українські військовополонені, голокост, депортація кримськотатарського народу, чорна піхота, табори переміщених осіб у західній Європі, а також, корюківська та  волинська трагедія. Окремі стенди виставки присвячені українцям, які брали участь у війні у складі армій США, Канади, Франції та інших країн, та українцям, про яких чомусь мало говорила історія до сьогоднішнього дня.

Прапор перемог над рейхстагом встановлювали росіянин і грузин. Але забувають про те, що цим формуванням командував українець Олексій Берест і саме він приймав капітуляцію гарнізону рейхстагу. 

Егор, ученик Гимназии №2

Я думаю, что нужно знать историю от всех источников разных, для того, чтобы что-то среднее для себя потом выбрать. Я думаю, это очень важно, потому, что многие сейчас совершенно не знают того, что было и для того, чтобы как-то верно идти в будущее надо знать и прошлое свое.

Владислава, ученица Гимназии №2

Тема по сей день актуальна и стоит посмотреть на это и на выставке, и может из книг, фильмов что-то для себя почерпнуть, то есть, посмотреть на это с разных точек зрения и выбрать наиболее комфортную для себя. Никогда не поздно открывать что-то новое, тем более, относительно таких событий достаточно значимых для культуры, истории и тд.

Виставка буде експонуватися в Одеському історико-краєзнавчому музеї з 7 по 17 вересня, відвідати експозицію може кожен бажаючий, вхід — вільний. Після 17 вересня фотодокументальні стенди будуть експонуватися у районах Одеської області.

Комментарии закрыты