2 травня: ситуація в місті

Одесити несуть квіти до вулиці Дерибасівської та Садової. Саме тут під час трагічних подій 2 травня 2014-го року загинули перші учасники кривавих подій. Ігор Іванов та Андрій Бірюков були застрелені в центрі Одеси під час зіткнень проросійських і проукраїнських активістів 2-го травня. Сьогодні на це місце приходять сотні одеситів, йде заупокійна служба, запалені свічки. На місці також чергують правоохоронці. Наразі правоохоронці повідомляють, що  ніяких протиправних дій не зафіксовано. Сама Соборна площа відкрита, одесити абсолютно вільно проходять через неї. Чого не скажеш про Куликове поле. Тут людей до будинку профспілок, де три роки тому загинули антимайданівці, пропускають через детектори металу. Всередині периметра правоохоронці також контролюють дії людей. Організовано об’їзди для транспорту. Куликове поле повністю оточено правоохоронцями. Співробітники поліції і Нацгвардії розташовані буквально на відстані метра один від одного по всьому периметру площі. У зеленій зоні Куликова поля кінологи з собаками проводять огляд території в пошуках вибухонебезпечних предметів. Також поблизу площі розташовані кілька машин «швидкої допомоги». Прохід на площу відкритий з боку Італійського бульвару. Вихід здійснюється в бік вулиці Пироговської. Згодом, о 12:45 до поліції надійшло повідомлення від невідомого про те, що заміновано Будинок профспілок. На місце події виїхали слідчо-оперативна група поліції, вибухотехніки і співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій. Поліція евакуювала людей з Куликового поля. В результаті обстеження будівлі та прилеглої території вибухонебезпечних речовин, пристроїв чи предметів не виявлено. Вживаються заходи щодо встановлення та притягнення до відповідальності особи, причетної до надання неправдивого повідомлення.

Україна та Сирія: зустріч Меркель і Путіна

2 травня Ангела Меркель зустрінеться з Володимиром Путіним вперше з 2015 року. На зустрічі, яка пройде у літній резиденції президента Росії в Сочі, сторони планують обговорити конфлікти в Україні та Сирії. Щоправда, покращення непростих стосунків від цієї зустрічі жодна зі сторін не очікує. Нагадаємо, стосунки між Німеччиною та Росією погіршились у 2014 році після анексії Криму. Ангела Меркель вимагає, аби Росія використала свій вплив на сепаратистів в Україні — аби нарешті покласти край конфлікту в країні. А також канцлер Німеччини зацікавлена у спільному із Росією вирішенні сирійського конфлікту. Крім цього, ввечері 2 травня Володимир Путін проведе телефонну розмову із президентом США Дональдом Трампом. Про це оголосили у Білому домі і зазначили, що головною темою розмови може стати ситуація в Сирії.

Мир в Україні: робити все необхідне

Президент Білорусі Олександр Лукашенко зазначив, що Мінськ готовий і надалі робити все необхідне для відновлення миру в Україні. «Білоруси здавна живуть у добросусідстві з українцями, нас об’єднує багатовікова історія та схожа культура, а також міцні економічні зв’язки. Надавши мінську переговорну площадку для врегулювання ситуації у східній Україні, ми будемо робити все необхідне для відновлення там миру та спокою», — зазначив білоруський президент 2 травня. У врегулюванні ситуації на Донбасі не останню роль грають зустрічі контактної групи у Мінську, яка за два з половиною роки прийняла вже три документи.

Жорстка відповідь нової адміністрації США

Джон Маккейн — впливовий сенатор-республіканець — в інтерв’ю телеканалу «Голос Америки» зазначив, що нова адміністрація Сполучених Штатів буде набагато жорсткіше відповідати на російську агресію. І немає різниці — йдеться про її дії в Європі, зокрема в Україні, чи про її співпрацю з сирійською владою чи Талібаном. «Я вважаю, що останні вісім років бракувало американського лідерства. Колишній президент Обама називає це лідерством з тилу. Але як тільки виникає вакуум, відбуваються погані речі», — зазначив американський сенатор. Він підкреслив, що співпраця нинішнього президента та команди національної безпеки підвищить ціну подальшій російській агресії.

Допомагають дуже здорово! Студенти ОНАХТ на меморіалі 411-ї батареї

Напередодні свят наша знімальна група побувала на Меморіалі героїчної оборони Одеси 411-ї берегової батареї. Місце, де гриміли бої за звільнення міста, завжди активно відвідується одеситами і гостями Одеси, особливо багато відвідувачів у квітні і травні. Керівництво меморіалу ретельно готується до весняних свят, і допомогу в цьому надає Одеська національна академія харчових технологій. Як дізналася наш кореспондент, студентів ОНАХТ тут можна зустріти не тільки навесні, а щосуботи протягом року.

Комментарии закрыты