Ханука — свято, яке об’єднує

12 грудня, коли на єврейському календарі настане 25 день місяця Кіслєв, євреї світу почнуть святкувати ХАнуку. Багато років до свята долучається і єврейська громада Одеси. Це свято відзначається в пам’ять про диво, що сталося в Єрусалимському Храмі більше 2 тисяч років тому. Головний принцип свята — поширення дива, здійсненого Всевишнім. З 12 до 20 грудня в Одесі триватимуть святкування ХАнуки. На честь запалювання першої свічки свята пройде урочистий захід «ханукальний Дюк», з фаєр-шоу, виступами дітей єврейської школи, Ханукальними частуваннями і живою музикою.

Туристичний сезон: що впливає на число охочих відвідати Одесу

Першим пунктом порядку денного апаратної наради вранці 11 грудня став звіт начальника департаменту культури та туризму Тетяни Маркової про підсумки туристичного сезону 2017 року. За її словами, в поточному році загальний приплив туристів помітно виріс. За даними анкетування волонтерів міського туристичного центру за 9 місяців поточного року Одесу відвідали 2,2 млн осіб, в той час як в минулому році загальна кількість гостей міста склала 2,1 млн осіб. Планується, що до кінця року в Одесі побувають понад 2,5 млн туристів. Втім, очільниця департаменту також наголосила на негативних моментах, зокрема, що активісти біля будівлі прокуратури Одеської області, які виступають на підтримку затриманих після протестів в Міськсаду, відлякують гостей Одеси. За її словами, в одному з готелів вже поскаржилися, що в зв’язку з діяльністю активістів виїжджають туристи.  При цьому вона додала, що місто бореться за те, щоб Одеса була приваблива для туристів цілий рік, а не тільки в літній сезон.

Школи та дитсадки: які роботи потрібно завершити департаменту освіти

В Одесі з перевірених шкіл і садків в 117-ти довелося знімати вагонку і панелі з горючих матеріалах з шляхів евакуації, а тепер не вистачає 55 мільйонів гривень на ремонт. Про це під час апаратної наради розповіла директор міського департаменту освіти і науки Олена Буйневич. За її словами, зараз 55 мільйонів гривень на ремонт у бюджеті немає, тому роботи, в основному, будуть проводитися в наступному році. У той же час, чиновники пообіцяли знайти фінансування, щоб виправити ситуацію оперативно.

День відкритих дверей в Морському університеті

9 грудня Одеський національний морський університет відкрив двері для всіх бажаючих вступити до університету в 2018 році. На заході пояснювали правила вступу, знайомили абітурієнтів та їх батьків з усіма спеціальностями ОНМУ, яких після нещодавнього відкриття нових спеціальностей налічується аж 15-ть (п’ятнадцять). Також відбувся майстер-клас «Секрети успішної здачі ЗНО» та екскурсія «Таємниці Водного».

Комментарии закрыты