Пожежна безпека: проведення перевірок

15 січня пройшла перша апаратна нарада Одеської міської ради у 2018 році. Першим питанням порядку денного стали результати проведення перевірок з питань дотримання в комунальних підприємствах освіти, охорони здоров’я, спорту, культури, соціальної політики правил пожежної безпеки. Для виконання даного доручення Одеського міського голови була створена робоча група, яка перевірила 405 об’єктів з 409, що були визначені.

2017-2018: бюджет міста

Під час апаратної наради обговорювали і бюджет міста — як на 2017, так і на 2018 роки. Зокрема, говорили про проблему освоєння коштів бюджету розвитку. Так в першому кварталі 2017 року освоєння від річної цифри бюджету розвитку склало лише 6.3%, а основне навантаження — більше 40% — припало на четвертий квартал. Після оголошення такої статистики, перший заступник Одеського міського голови Анатолій Орловський закликав цьогоріч діяти більш активно.

Новощіпний ряд: продовження робіт

Про поточний стан Новощіпного ряду та план робіт на цьому об’єкті протягом 2018 року говорили на апаратній нараді. Як було зазначено, робота на цій території комплексна — а тому до неї будуть залучені кілька департаментів Одеської міської ради.

 
Будинок Руссова: ремонтно-реставраційні роботи

Питання, пов’язані з технічним станом будинку Руссова, періодично виникали з 2002 року. Сьогодні, за дорученням виконавчого комітету Одеської міської ради, розроблена проектно-кошторисна документація з протиаварійних робіт та реставрації фасаду будинку Руссова. Оцінку проекту дали 15 січня у прес-центрі Одесит. Реставрація будинку Руссова стала можлива лише зараз. Оскільки протягом останніх п’яти років тривали юридичні провадження щодо права власності, і консенсусу сторони дісталися лише нещодавно. Кошторис даного проекту — 119 млн грн, а ось строки реставрації залишаються невідомими. Адже в цьому випадку слід говорити не про швидкість, а про якість робіт.

 
Рада-2018: голови фракцій зібрались вперше в новому році

Політичний рік в Україні офіційно стартував — керівництво Верховної Ради вперше у 2018 році зібралося задля узгодження питань порядку денного. Голова Верховної Ради Андрій Парубій традиційно розпочав засідання і відзначив план роботи парламентаріїв на цьому тижні. Зокрема, 16 грудня нардепи планують розглянути закон про реінтеграцію Донбасу і включити до порядку денного закон про Антикорупційний суд. Також в сесійній залі парламенту заплановано розгляд питань економічної політики, серед яких проекти законів про приватизацію державного майна; про заснування бізнес-омбудсмена; про внесення змін до законодавства щодо створення та ведення Кредитного реєстру Національного банку України.

Звернення БПП: аудитор НАБУ і протидія фейкам

Фракція «Блок Петра Порошенка» у Верховній Раді наголошує на необхідності призначити аудитора НАБУ на пленарному тижні 16-19 січня. Про це на засіданні погоджувальної ради заявив голова фракції Артур Герасимов. За словами Герасимова, відсутність аудиту гальмує розвиток агентства і підриває довіру суспільства. Також, глава фракції закликав парламент розібратися і з ситуацією, яка складається в країні з фейковими новинами, і прийняти закон проти недостовірної інформації. Ідея Герасимова виникла на піку скандалу з «листами Порошенка до ФСБ», які опублікував грузинський телеканал «Руставі-2». Адміністрація Президента в свою чергу назвала листи підробкою і вимагає вибачитися «Українську правду» і телеканал NewsOne.

Вибори в Чехії: другий тур та тиск з боку РФ

Ще одна європейська країна обирає собі очільника. 12-13 січня у Чехії пройшов перший тур президентських виборів, за два тижні очікується другий. Чеські вибори цікаві своєю процедурою: вони проводяться протягом двох днів, п’ятниці та суботи. В перший день дільниці працюють з 14.00 до 22.00, а наступного дня — з 8.00 до 14.00. До того ж цього разу президентські вибори в Чехії представляють для України особливу важливість. Адже в другому турі змагатися за посаду президента будуть проросійський та проєвропейський кандидати.

 

Комментарии закрыты