Семінар із впровадження Нової української школи

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті. В Одесі почали впроваджувати реформу в життя, подробиці — далі в сюжеті.

В Одесі святкують День незалежності Греції

День незалежності Греції або День національного відродження Греції — занальнонаціональне грецьке свято, яке святкується 25 березня. Саме в цей день у 1821 році розпочалась Грецька революція, в результаті якої було повалено османське панування та здобуто незалежність Греції. Щороку в цей день віддають шану героям повстання. Про перший грецький парад в Одесі та подробиці святкування Дня незалежності Греції — далі в сюжеті.

МОЗ затвердило Порядок надання медичної допомоги для лікарів первинної ланки

Міністерство охорони здоров’я затвердило Порядок надання медичної допомоги для лікарів первинної ланки. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написала очільниця МОЗ Уляна Супрун. «З першого липня він стане дороговказом у роботі для всіх сімейний лікарів, терапевтів та педіатрів», — зазначила вона. Також пані Супрун написала про те, якою буде первинна допомога. Так, терапевти, педіатри і сімейні лікарі спостерігатимуть за станом здоров’я, ставитимуть діагнози та лікуватимуть найбільш поширені хвороби, травми, отруєння; вони вестимуть пацієнтів із хронічними захворюваннями та станами.

За потреби лікар дасть направлення до фахівця вторинної чи третинної допомоги – лора, ендокринолога, хірурга тощо – чи буде консультуватись з ним щодо лікування. Лікар також надаватиме невідкладну допомогу при гострому розладі фізичного чи психічного здоров’я, якщо не потрібно екстреної, спеціалізованої або високоспеціалізованої меддопомоги. Сімейний лікар вчасно виявлятиме ризики для здоров’я. У компетенції лікаря первинки – спостереження за здоровою дитиною, неускладненою вагітністю й окремі послуги паліативної допомоги. Лікар також видасть потрібну довідку, листок непрацездатності, направлення для проходження медико-соціальної експертизи тощо.

Записатись на прийом можна буде особисто, телефоном, електронною поштою чи іншими доступними засобами. За потреби лікар може виїхати до пацієнта додому. Мова йде не про екстрену допомогу – служба «швидкої» працюватиме у звичному режимі. Якщо лікар у відпустці чи з інших причин не може прийняти пацієнта, то заклад охорони здоров’я має забезпечити заміну і заздалегідь повідомити його пацієнтів. Згідно з Порядком, оптимальний обсяг практики для сімейного лікаря складає 1 800 пацієнтів, терапевта – 2 000, педіатра – 900. Проте залежно від демографічних, інфраструктурних та інших особливостей населеного пункту кількість пацієнтів може змінюватися.

Висилка російських дипломатів

Австралія, країна — член британської Співдружності — оголосила про висилку двох російських дипломатів в якості відповіді на отруєння в Солсбері екс-співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки. Відповідальність за те, що сталося Лондон покладає на Росію. У понеділок відповідні міністерства Німеччини, Франції, Польщі і Канади заявили, що кожне з цих держав висилає по чотири дипломати. З Іспанії, Нідерландів, Данії та Італії висилаються по два дипломатичних співробітника. Хорватія, Фінляндія, Швеція, Естонія, Латвія, Угорщина і Румунія висилають по одному російському дипломатові. Албанія і Норвегія, країни, що не входять в ЄС, також висилають диппредставників Росії. Україна оголосила про висилку 13 російських діпломатов. Вашингтон висилає 60 дипломатів і закриває консульство Росії в Сіетлі. За словами Раджа Шаха, представника Білого Дому, «до такому кроку призвело отруєння в Солсбері, яке ми вважаємо нахабним, неприпустимим і абсолютно безвідповідальним. Це поставило під загрозу життя не тільки двох постраждалих, а й звичайних жителів, абсолютно невинних людей. Ми і наші союзники не можемо прийняти таку поведінку і залишити її без відповіді »

Прихильники Пучдемона заблокували дороги в Каталонії

Сьогодні вранці прихильники незалежності Каталонії заблокували основні автомагістралі регіону. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на іспанські ЗМІ. Повідомляється, що близько 6 годин ранку заблокованим в обох напрямках виявилося рух по таких трасах, як транзитна дорога, що проходить через Барселону і Жирону в напрямку міста Фігерас, поблизу кордону з Францією. Це найбільш завантажена дорога в околицях Барселони. Крім того, вранці були заблоковані інші важливі дороги столиці Каталонії, такі як проспект Діагональ і Меридіана-де-Барселона. Учасники блокади вимагають звільнення каталонських політиків, які підтримували незалежність Каталонії і перебувають у в’язницях за звинуваченням в організації заколоту. Вони також виступають проти затримання і арешту екс-глави уряду Карлеса Пучдемона.

Комментарии закрыты