В Сирії евакуюють людей з тяжким станом

У Східній Гуті, недалеко від Дамаска, йде евакуація тяжкохворих сирійців. Операцію координують Міжнародний комітет Червоного Хреста і Сирійський арабський Червоний Півмісяць.  Перші хворі, які перебувають в критичному стані, вже вивезені.  Це стало можливим після того, як сторонам конфлікту вдалося досягти відповідної угоди.  Східна Гута, обложена урядовими військами, знаходиться під контролем угруповання «Джейш аль-Іслам».  У минулий вівторок медична евакуація торкнулася 29 дітей.  Раніше ООН закликала евакуювати зі столичного передмістя близько п’ятисот осіб, що потребують термінової медичної допомоги.  У їх числі 73 онкохворих.  За даними ООН в Східній Гуті знаходяться 400 тисяч осіб. Майже половина з них — діти.

Спільна заява Меркель і Макрона щодо звільнення полонених

Канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Еммануель Макрон привітали звільнення полонених в результаті конфлікту на Донбасі. «Досягнення домовленості щодо обміну військовополоненими є значним прогресом у втіленні мінських домовленостей. Саме тому сторонам варто продовжити зусилля з метою спростити обмін усіма полоненими, що залишилися, домогтися доступу Міжнародному комітету Червоного хреста до всіх в’язнів та спростити пошуки безвісно зниклих осіб комітету», — зазначається у спільній заяві політиків. Про необхідність продовжити зусилля щодо звільнення військовополонених французький президент написав і на своїй сторінці в Твіттері. «Україна. Понад 300 ув’язнених через конфлікт на Донбасі щойно були обміняні, як ми клопотали з А. Меркель. Щасливий за них та їхніх близьких. Зусилля повинні продовжувати для порятунку їхніх товаришів і припинення конфлікту», — написав Макрон.

Обмін полоненими за формулою «всіх на всіх»

У Кремлі озвучили позицію щодо нового обміну полоненими за формулою «74 на 29». Москва готова сприяти новим переговорам щодо обміну полоненими за формулою «всіх на всіх». Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков. Він зазначив, що ще «належить з’ясувати, хто мається на увазі під обміном за формулою «74 на 29». «Робота ведеться, бо в Мінських домовленостях йдеться про принцип «всіх на всіх». Безумовно, цей процес повністю підтримується в Москві», – сказав Пєсков, відповідаючи на питання, чи сприятимуть Кремль і президент РФ Володимир Путін проведенню цього обміну. Раніше, представник президента у Верховній Раді, нардеп Ірина Луценко заявляла, що Україна почала нові переговори зі звільнення полонених. За її словами, бойовики вже підтвердили готовність звільнити понад 20 українців.

Сквер «Регенсбург»: подарунок Німеччини для Одеси

В Одесі з’явилася гарна традиція — називати сквери і парки в честь міст-побратимів. Сквер на вулиці Старопортофранківській, який тепер буде носити горде ім’я «Регенсбург» не стане винятком. Як розповіли в мерії, влада німецького міста бере на себе благоустрій цієї поки що покинутої території — за прикладом Стамбульського парку. До того ж, поруч знаходиться школа, що підштовхує до створення красивого місця для відпочинку дітей. Після засідання виконкому Тетяна Маркова розповіла докладніше про те, що німці планують зробити на місці старих майданчиків в сквері «Регенсбург».

Міська рада стерилізує котів за свій рахунок

Міська рада займеться стерилізацією котів. Відповідне питання було внесено на розгляд виконавчим комітетом. І якщо раніше програма охорони тваринного світу займалася тільки регулюванням кількості бездомних собак, то тепер до неї внесли і пухнастих мешканців вулиць, які є візитною карткою Одеси, — котів. На їх стерилізацію в 2018 році планують виділити 900 тисяч гривень. Як розповіли в мерії, процедура і обов’язкова вакцинація виключно безпритульних тварин відбуватиметься за зверненнями небайдужих одеситів, спеціальні загони вилову тварин створювати не будуть.

Мерія надає квартиру почесному громадянину

Олег Губар — почесний громадянин Одеси, відомий краєзнавець, історик і член редколегії альманаху «Дерибасівська-Рішельєвська» — отримає квартиру від мерії. Один з найвідоміших одеситів багато років потребував покращення житлових умов, тому квартира по вулиці Осипова, 9 покликана змінити ситуацію. Не зважаючи на те,  що питання було знято з порядку денного виконкому, віце-мер Анатолій Орловський запевнив що надання  квартири для почесного громадянина міста це не скасовує.

Новорічні спогади та відверті зізнання одеситів

Новорічні свята завжди пов’язані з очікуванням: дива, подарунків, здійснення мрій. Про що мріяли в дитинстві відомі одеські поети, художники, режисери, журналісти, громадські діячі? І які бажання мають сьогодні?

Комментарии закрыты