У ПАРЄ ухвалили резолюцію щодо українських політв’язнів

Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію із закликом до Росії звільнити всіх українських політв’язнів. Документ ухвалили за результатами дебатів на літній сесії ПАРЄ у Страсбурзі. Про це повідомив голова парламентської делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв у Twitter. «Асамблея закликає Російську Федерацію негайно звільнити всіх українських громадян, ув’язнених у Російській Федерації та Криму на основі політичних мотивів або інших сфабрикованих звинувачень, та докласти всіх зусиль, щоб прискорити звільнення українських заручників, які утримуються на території Донбасу, що перебуває під контролем РФ», — вказано в документі.

Денісову вдруге не пустили до Сенцова

Уповноваженого Верховної ради з прав людини Людмилу Денісову вдруге не пускають до політв’язня Олега Сенцова. Про це Денісова написала на своїй сторінці у Фейсбуці. Вона повідомила, що перебуває в російському місті Лабитнангі, з 9 ранку знаходиться під стінами колонії № 8, де утримують Сенцова. Однак співробітники колонії не допускають її на територію  та повідомляють, щоб український омбудсмен чекала відповіді керівництва. Письмові заяви від Уповноваженого вони також відмовились прийняти. «З-за воріт я бачу, що люди які приїхали кортежем, ходять по території, Тетяна Москалькова робить селфі… А нам всім болить Олег Сенцов, який голодує вже 46-й день. І ми не маємо точної інформації, що з ним і як він почувається…», — написала Денісова.

Президент найближчим часом направить до Ради зміни до Конституції щодо закріплення стратегічних цілей набуття членства в ЄС і НАТО

Президент Петро Порошенко найближчим часом внесе на розгляд Верховної Ради зміни до Конституції в частині закріплення в ній таких стратегічних цілей держави – як набуття членства в ЄС  та НАТО. Про це він сказав на урочистостях з нагоди Дня Конституції 28 червня. Також Порошенко зауважив, що  «зараз дуже гарний час»  для ухвалення змін до Основного закону щодо зняття депутатської недоторканості. Президент подякував Конституційному суду за рішення від 20 червня, яким було схвалено президентський законопроект про внесення змін до Конституції в частині недоторканості депутатів. Петро Порошенко особливо наголосив і на важливості відображення в Основному законі України позиції по Криму.

В Одесі відзначили День Конституції України

Щороку 28 червня Україна відзначає День Конституції — на честь прийняття основного закону держави в цей же день у 1996 році. Це єдине державне свято, закріплене в самій Конституції. На честь цього у четвер, 28 червня, в Одесі відбулось урочисте покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку. У заході взяли участь військовослужбовці, духовенство, представники міської влади.

Свято для вихованців Будинку дитини при Чорноморській виправній колонії

Справжнє      дитяче свято в Будинку дитини при Чорноморській виправній колонії №74 влаштувала 27 червня Одеська Єпархія. З благословення Митрополита була надана матеріальна допомога діткам і їхнім батькам-ув’язненим. Відтепер для всіх дітей Будинку дитини при колонії відкрита дитяча ігрова кімната.

Комментарии закрыты