Президентський законопроект «Про національну безпеку» ухвалили за основу

Верховна Рада прийняла за основу президентський законопроект «Про національну безпеку». За проголосувало 265 депутатів при мінімально необхідній 226. Документом пропонується визначити механізми керівництва у сфері національної безпеки та оборони, унормувати структуру і склад сектору безпеки й оборони, системи управління, координації та взаємодії його органів, запровадити комплексний підхід до планування у сфері національної безпеки і оборони для забезпечення сталого та ефективного цивільного демократичного контролю над органами та формуваннями сектору безпеки і оборони. За словами секретара РНБО Олександра Турчинова, який доповідав з трибуни, законопроект носить рамковий характер. Проект також передбачає скасування законів «Про основи національної безпеки України», «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави» та «Про організацію оборонного планування», об’єднуючи їх.

Верховна Рада продовжує розглядати проекти щодо реформування парламенту

Верховна Рада ухвалила за основу два законопроекти по реформі парламенту.  Щодо розподілу посад у комітетах за принципом д’Ондта» та зміни у два закони щодо оптимізації роботи комітетів Верховної Ради та співвідношення предметів їх вІдання із сферами діяльності міністерств». Першим законопроектом пропонується змінити порядок розподілу посад в комітетах. За принципом д’Ондта місця розподіляються між депутатськими фракціями послідовно, одна за іншою за спеціальною формулою. При цьому після  кожної отриманої посади квота депутатської фракції перераховується з урахуванням нової кількості отриманих посад. Другий законопроект щодо реформування парламенту пропонує у Верховній Раді дев’ятого скликання створити не більше 20 комітетів. При цьому предмети вІдання комітетів мають співвідноситися із сферами діяльності відповідних міністерств. Наразі обидва документи прийняті за основу і готуються до другого читання.

Одеські театрали згадали про Семена Крупника з нагоди 90-річчя артиста

5 квітня народному артисту України, легенді театральної Одеси Семену Крупнику виповнилося би 90 років. На честь ювілею в російському драматичному театрі, в якому артист служив останні 15 років, відбувся театралізований вечір-ревю « З днем народження, Маестро!». В програмі взяли участь провідні  актори одеських театрів.

319 тис. осіб відвідали Одеський зоопарк в 2017 році

Близько 319 тис. осіб відвідало Одеський зоопарк за 2017 рік. Звіринець став другим по відвідуванню в Україні після Столичного. Про це, 4 квітня в прес- центрі Одесит звітував директор Одеського зоопарку Ігор Беляков. За його словами 2017 рік став самим вдалим для Одеського звіринця. І так за рік адміністрація закладу оновила вольєри для хижаків, a саме для ведмедів, тигрів та вовків. Також Ігор Беляков розповів, що зоопарк отримав нового звіра- смугасту гієну і вже скоро отримає самку для розводу. І відзначив будівництво нових вольєрів. Глава об’єднання дитячих письменників Одеси національної спілки письменників України Інна Іщук також презентувала книжку  «Зоосім’я» де на конкурсній основі були відібрані роботи маленьких одеситів, a саме малюнки, вірші та загадки про маленьких звірів які народилися в Одеському зоопарку у минулому році.  Та оголосила про новий проект — цього разу про пернатих.

Комментарии закрыты