У виставковій залі літературного музею відкрилась виставка робіт одеського художника, лауреата Шевченківської премії Ігоря Федоровича Марковського. Художник великого мальовничого темпераменту багато років був прикований важкою хворобою до інвалідного візка. Але не здавався болю, працював. В минулому році майстра не стало. Виставка під назвою «Творчість» присвячена ювілею майстра. В ці дні йому виповнилося би 70 років.
Ігор Федорович Марковський – випускник Одеського художнього училища та Київського художнього інституту, викладач славнозвісної «Грековки». Видатний український художник більше 20 років боровся з тяжкою хворобою, був прикутий до інвалідного візка, але працював, пересилюючи страшний біль, працював до останньої хвилини. З одеським літературним музеєм його пов’язувала тісна дружба. Саме тут у 1991 році відбулась його перша персональна виставка.
Олена Яворська, співробітник літературного музею
після того до наших фондів потрапило три роботи Ігоря – книжкові ілюстрації, з чого він починав власне. ( Тут майже всі його напрямки. Він захоплювався книжковою графікою, створив велику низку робіт за мотивами Сезану. І те, що він малював, коли був прикутий до інвалідного візка. Квіти- одеський період. Йому приносили друзі і він малював ці квіти
Коли художник переїхав до Великої Михайлівки в його творчості з’явилися праски, риби, меблі. Він здебільшого писав те, що бачив, те що його оточувало. Таки підхід, розповідають друзі митця, допомагав йому сконцентруватися на деталях та показати внутрішню сутність предмету, його душу.
Олена Яворська, співробітник літературного музею
власне це не натюрморти, а портрети риб. Риби і трагічні, і трошки посміхаються до глядача. Це мвіт створений чудовою людиною, яка завжди посміхалася. Як бу йому не було важко завжди всіх приймав з посмішкою. Ихий світ залишився на його роботах.
На виставці представлені роботи з фондів літмузею та приватних колекцій. Загалом близько 80 творів. Більша частина картин виконана в техніці пастелі. Саме ця м’яка техніка допомагала художнику передавати чуттєві враження та настрої.
Олесь Остапенко, арт-критик
Колористика Особлива завдяки авторській техниці- гуаш, пастель, вугілля. Дуже цікаві колористичні вібрації. А в мистецтві важлива несподіванка колористики, рішень, ідей і подачі картин, щоб вони глядача вражали
Виставка дає уяву про творчій шлях Ігоря Маяковського. В експозиції представлені ранні, студентські твори і роботи останніх днів художника, пронизані глибоким драматизмом людини, яка боролося за життя і працювала, не облишаючи пензля.