Засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа заарештували в Лондоні

Засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа заарештували в Лондоні в посольстві Еквадору, після того як Еквадор відмовився надавати йому притулок у своєму посольстві, де він переховувався сім років. Ассанж перебуває під вартою в поліцейському відділку в центрі Лондона. Він залишатиметься там до появи у Вестмінстерському магістратському суді, що має відбутися «найближчим часом», йдеться в повідомленні поліції. Джуліан Ассанж отримав притулок у посольстві у 2012 році, щоб уникнути екстрадиції до Швеції, де його звинувачували в сексуальному насильстві. Справу з того часу закрили. Президент Еквадору Ленін Морено заявив, що Ассанжу відмовили у притулку через постійні порушення міжнародних конвенцій. 47-річний Джуліан Ассанж відмовлявся залишити посольство, стверджуючи, що його хочуть екстрадувати у США через діяльність Wikileaks. Як повідомляє Скотленд-Ярд, поліцію запросив до посольства посол Еквадору після того, як Ассанжа позбавили притулку. Глава британського МЗС Алан Дункан заявив, що арешту передував «тривалий діалог між двома країнами». Напередодні Wikileaks повідомили про шпигунську операцію, яку розгорнули в посольстві Еквадору проти Ассанжа.

Українських моряків судитимуть в Росії 17 квітня

Лефортівський суд Москви 17-го квітня розгляне клопотання слідчих ФСБ Росії, щодо продовження арешту 24-ом українським військовополоненим морякам. Про це повідомляє Громадське з посиланням на адвоката, який захищає одного з полонених українців.  Також цю інформацію підтвердила прес-секретарка Лефортівського суду Москви Ксенія Первовласенко. Усім полоненим українцям планують обрати запобіжний захід впродовж одного дня. Термін досудового слідства завершується у травні 2019, ймовірно його теж будуть продовжувати. Нагадаємо, зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових. Троє з них дістали поранення. Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада їх вивезли до СІЗО Москви. 16 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою всім 24 полоненими українським морякам до 24 та до 26 квітня 2019 року. Крім того, нещодавно Російська правозахисна організація Меморіал визнала 24 українських військових моряків, захоплених у полон під час інциденту в Керченській протоці, політичними в’язнями та заявила, що вимагає припинення їх кримінального переслідування та звільнення, а до цього — утримання їх відповідно до положень Третьої Женевської конвенції про поводження з військовополоненими. У правозахисній організації також зазначили, що вважають керченський інцидент — міжнародним військовим конфліктом. Правозахисники РФ зазначили, що українські моряки не можуть переслідуватися за кримінальними законами Росії і повинні бути звільнені.

13 пенсія в Україні: кому пощастить отримати надбавку

Уряд працює над реалізацією ініціативи щодо «13-ї пенсії», яку будуть отримувати люди, які мають великий страховий стаж, але невисоку пенсію. Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко. З його слів, є всі можливості вже в цьому році реалізувати президентську ініціативу, яка «полягає в тому, щоб одноразову виплату, яку пенсіонери отримали у березні і отримають у квітні, зробити постійною». «Це може бути у вигляді «13-ї пенсії» наприкінці року. Її будуть отримувати люди, які мають великий страховий стаж, але невисоку пенсію», — пояснив віце-прем’єр. «Уряд зараз працює над реалізацією цієї ініціативи, ми проводимо відповідні розрахунки. У нас є всі можливості реалізувати її вже з цього року», — наголосив Розенко.

Нагадаємо, пенсіонерам, які мають повний страховий стаж та у яких розмір пенсії не перевищує суми 1670 гривень, вирішили виплатити одноразову доплату до пенсії обсягом 2410 грн — частинами по 1205 грн у березні та у квітні.

За даними спостерігачів Громадянської мережі «ОПОРА» за останній місяць агітації перед виборами Президента, «урядом України були реалізовані заходи з індексації пенсій та монетизації субсидій на оплату громадянами комунальних послуг. За оцінками спостерігачів, урядові заходи у сфері соціального захисту стали важливою частиною передвиборчої кампанії, враховуючи їх використання в агітаційних матеріалах кандидата на пост Президента України Петра Порошенка». МВС закликало місцеву владу утриматися від додаткових соцвиплат перед виборами.

Якість освіти: науково-методична конференція в ОНАХТ

У галузі вищої освіти в Україні за роки незалежності відбулося чимало реформ та нововведень. Але на практиці в багатьох навчальних закладах система викладання залишається застарілою, на що так часто скаржаться студенти. Для того, щоб ситуація зрушила з мертвої точки працівники освіти відвідують семінари та тренінги,  розробляють нові методології,  а також обмінюються досвідом. Так, 10 квітня, в Одеській національній академії харчових технологій пройшла 50 науково-методична конференція.

Парад духових оркестрів до дня визволення Одеси

До 75-річниці від дня визволення Одеси від фашистських окупантів на Приморському бульварі біля пам’ятника Дюку де Ришельє відбувся концерт учасників 6-го фестивалю духових оркестрів «Весняна Одеса». Цього річ в фестивалі брали участь не лише колективи з України, а й Бельгії та Молдови. Разом з одеситами музикою руху насолоджувались і наші кореспонденти.

Комментарии закрыты