У виставкових залах літературного музею відкрилась спільна виставка живописця Світлани Юсим та фотохудожника Івана Цюпки. Це поєднання абстрактного експресіонізму в живопису та провокаційного постмодернізму у фотографії. На вернісажі побувала наша знімальна група.
«Виставка без назви» так назвали спільну експозицію в літературному музеї два художника: живописець Світлана Юсим та фотохудожник Іван Цюпка. Світлана – один з яскравих представників одеського модернізму. Іван – художник наступного покоління, його стиль у фотографії можна визначити, як провокаційний постмодернізм.
Світлана Юсим, художник
єто сочетание двух не очень совпадающих по стилю авторов. Мі решили на єтом контрасте вистроить єкспозицию.контраст от матералов-холт, масло.Иван виступает как фотограф.
В першому залі розміщений абстрактний живопис Світлани Юсим, який поєднуються з абстрактними фотороботами Івана Цюпки. Всього більше 30 полотен. Абстрактні картини Світлани, як відзначає сама автор, відображають її емоції.
Світлана Юсим, художник
тут есть работу, куда я включаю тексти. Но я делала єто и раньше.оттачиваешь стиль. Меняются ємоции. Трудна сказать какови они. Ємоции есть ємоции. Иногда положительная иногда не очень. И все єто отражается в работах.
Іван Цюпка виховувався в родині художників. Закінчив художнє училище та інститут. Активну творчу діяльність почав в середині 90-х спочатку як живописець, зараз працює з фотографією, відео та новітніми медіа.
Іван Цюпка, фотохудожник
не делаю принципіального разделения. Фотография – вибор скорости отдачи. Фотографи можно сделать много, вібрать лучшие. Живопись процесс растянутий во времени.мне вжив описи не хватало скорости отдачи. Ждеш пока краска висохнет, чтоб второй слой наложить
У робіт двох художників багато спільного , відзначають фахівці — композиційні ходи, прийоми роботи з пластикою та простором .
Семен Кантор, директор Музею сучасного мистецтва
работи Вани – продолжение, что делает Світлана, но тольков стиле современніх медиа.посмотрите вроде єто фарі(36) а вот абстрактаная работа. Но они настолько класно рядом, потому что одна місль – модернистское любование цвітом, светом, формами и мслями, кот возникают при єтом.
Другий зал представляє фігуративне фото Івана –це суміш гламурної фешн фотографії, концептуальної еротики та ready-made. Своєрідне повернення до ідеалів епохи Відродження, навіть Древньої Греціїї та Індії, коли культу людського тіла , фігури був дуже розвинений.
Іван Цюпка, фотохудожник
Єто біла импровизация. Мне хотілось віставить много фогографий. Как в инстаграм –поток. Мне хотілось єнот поток сделать живім.о давайте купим сетку в єпицентре самій простой способ.
Експозиція побудована на тонкій емоційній рівновазі. Щоб її не зруйнувати, автори вирішили не давати виставці назву, не ставити глядача в рамки власних думок. Надали лише більше свободи та простору для фантазії.