У виставкових залах літературного музею відкрилась спільна виставка живописця Світлани Юсим та фотохудожника Івана Цюпки. Це поєднання абстрактного експресіонізму в живопису та провокаційного постмодернізму  у фотографії. На вернісажі побувала наша знімальна група.

«Виставка без назви» так назвали спільну експозицію в літературному музеї два художника: живописець Світлана Юсим та фотохудожник Іван Цюпка. Світлана – один з яскравих представників одеського модернізму. Іван – художник наступного покоління, його стиль у фотографії можна визначити, як провокаційний постмодернізм.

 Світлана Юсим, художник

 єто сочетание двух не очень совпадающих по стилю авторов. Мі решили на єтом контрасте вистроить єкспозицию.контраст от матералов-холт, масло.Иван виступает как фотограф.

В першому залі розміщений абстрактний живопис Світлани Юсим, який поєднуються з абстрактними фотороботами Івана Цюпки. Всього більше 30 полотен.  Абстрактні картини Світлани, як відзначає сама автор, відображають її емоції.

 Світлана Юсим, художник

 тут есть работу, куда я включаю тексти. Но я делала єто и раньше.оттачиваешь стиль. Меняются ємоции. Трудна сказать какови они. Ємоции есть ємоции. Иногда положительная иногда не очень. И все єто отражается в работах.

Іван Цюпка виховувався в родині художників. Закінчив художнє училище та інститут. Активну творчу діяльність почав в середині 90-х спочатку як живописець, зараз працює з фотографією, відео та новітніми медіа.

 Іван Цюпка, фотохудожник

 не делаю принципіального разделения. Фотография – вибор скорости отдачи. Фотографи можно сделать много, вібрать лучшие. Живопись процесс растянутий во времени.мне вжив описи не хватало скорости отдачи. Ждеш пока краска висохнет, чтоб второй слой наложить

У робіт двох художників багато спільного , відзначають фахівці —  композиційні ходи, прийоми роботи з пластикою та простором .

 Семен Кантор, директор Музею сучасного мистецтва

 работи Вани – продолжение, что делает Світлана, но тольков стиле современніх медиа.посмотрите вроде єто фарі(36) а вот абстрактаная работа. Но они настолько класно рядом, потому что одна місль – модернистское любование цвітом, светом, формами и мслями, кот возникают при єтом.

Другий зал представляє фігуративне фото Івана –це суміш гламурної фешн фотографії, концептуальної еротики та ready-made. Своєрідне повернення до ідеалів епохи Відродження, навіть Древньої Греціїї та Індії, коли культу людського тіла , фігури був дуже розвинений.

  Іван Цюпка, фотохудожник

Єто біла импровизация. Мне хотілось віставить много фогографий. Как в инстаграм –поток. Мне хотілось єнот поток сделать живім.о давайте купим сетку в єпицентре самій простой способ.

Експозиція  побудована на тонкій емоційній рівновазі. Щоб її не зруйнувати, автори вирішили не давати виставці назву, не ставити глядача в рамки власних думок.  Надали лише більше свободи та простору для фантазії.

 

 

Комментарии закрыты