В Одеському муніципальному музеї особистих колекцій ім. Блещунова відкрилась незвичайна виставка – вернісаж групи глухих художників, під кураторством її керівника, Юрія Тямушкина. Перша Всеукраїнська виставка живопису глухих художників відбулася майже 20 років тому у Львові. З тих пір експозиції робіт художників з порушеннями слуху регулярно проходять в Україні і за її межами. В Одесі це вже втретє. На виставці в Домі Блещунова представлені роботи 5 художників з різних регіонів країни і у кожного з них свій особистий стиль.
Музей особистих колекцій ім. Блещунова представляє живопис 5 українських художників-Юрія Тямушкіна,Ярини Менько, Оксани Фроловой, Лариси Ростоцькой та Едуарда Трофимова. В кожного з них – свій стиль, свій живописний світогляд. Об’єднує художників те, що всі вони мають порушення слуху. Але це не завадило їм з успіхом закінчити художні училища і вузи у Львові, Одесі, Луцьку.
Марія Апрятова, завідуюча виставками музею
чтобы стать художником, такому человеку нужно приложить гораздо больше усилий и столкнуться с барьером не понимания. Юрий Тямушкин своим примером показывает что можно развиваться, стать прекрасным автором. всегда поддерживает молодежь. с 90-х годов организует студии для детей с особенностями слуха. помогает юным художникам. собственным примером доказывая что это возможно.
Спільна риса групи під керівництвом художника Юрія Тямушкіна – професіоналізм і високий рівень робіт. Сам куратор, позбувшись слуху в юності із-за травми, ніколи не падав духом, відзначають його однокурсники по одеському училищу ім Грекова.
Світлана Юсим, художник
Юра переехал во Львов, но на половину остается одесситом. мы прошли все периоды обучения, работу в колхозе. он был самым веселым человеком. сохранились фото танцев Юры. это один из лучших наших друзей. я поздравляю его с выставкой. и желаю, что бы их было очень много
Після закінчення одеської Грековки Юрій Тяпушкін поступив до Львівсього державного інститута прикладного та декоративного мистецтва, якій закінчив з успіхом. Ще в студентські роки він почав брати участь у виставках, а його роботи займали призові місця на конкурсах. Юрій завжди хотів допомагати іншим самореалізуватися — адже разом легше долати загальні труднощі. Майже 20 років тому з’явилася дитяча секція карикатури «Сміх» в школах-інтернатах для глухих дітей Львівської області, а ще через вісім вдалося зібрати групу однодумців і організувати першу виставку.
Луіза Кочева, сестра Юрія Тямушкіна
организовівал віставки для глухих в Одессе, Львове, Тернополе. не только для глухих а для всех. он очень активній по природе. не слішит потому что получил контузию во время ВОВ.
Не дивлячись на то, що значну частину свого життя Юрій Тяпушкін живе у Львові по духи він залишився одеситом, і це відчувається його живопису.
Анатолій Кравченко, художник
його живопис виділяється зі школи львівського напрямку. можемо гордитися, що школа львівсько його не перебудувала під свій лад. дай Бог творчих років подальшого життя.
На відкритті виставки була присутня одна з учениць майстра Ярина Менько, яка представила свої акварелі. Групова виставка живопису в Музеї Блещунова буде відкрита до 29 жовтня. Приходьте та доторкніться до дивного мистецтва художників, для яких мова ліній і фарб, – основна не лише в творчості, але і в житті.