Виставка «Око Давида» — це ще один захід в рамках святкування 135-ї річниці від дня народження художника і поета, українського «батька руського футуризму» Давида Бурлюка. В експозицію увійшли роботи сумського художника Костянтина Аленінського, який зібрав різні поламані предмети на батьківщині митця — Сумщині і об’єднав їх своїм живописом та графікою. Так народилась низка проектів, частина яких зараз представлена одеській публіці у Всествітньому клубі одеситів.

 Художник, один із засновників футуризму, лідер літературно-художнього авангарду початку 20 століття, вчитель Володимира Маяковського та видавець Веліміра Хлєбнікова  Давид Давидович Бурлюк тісно пов’язаний з Одесою. Він тут навчався в художньому училищі, брав активну участь у виставках «Товариства південно-руських художників.

 Євген Деменок, куратор виставки

 На мой взгляд Кандинский и Бурлюк — два саміх известніх в мире художника, которіе имеют прямое отношение к Одессе. так как Бурлюк жил в трех странах, его жизнь не до конца исследована. есть еще беліе пятна в его биографии

В цьому році відзначається 135 років від дня народження одного з яскравих персонажів культури 20 століття. В Одесі, Сумах і Херсоны, які пов’язані з життям та творчістю Бурлюка вже відбулась низка заходів – виставки, лекції, дискусії.  Нинішня експозиція – це спільна праця одеситів і сумчан. Сумський художник, дослідник творчості Бурлюка і його земляк Костянтин Аленінський рік тому заснував майстерню «BurliukLoft.  На батьківщині футуриста — хуторі Семіротовщина, творча група займалася пошуками предметів, які могли би належати родині Бурлюків.

  Костянтин Аленінський, художник ( м. Суми)

2.24 -у нас пленери не совсем стандартніе. мі поехали с металлоискателем нашли кучу всяких железок: монетки, крестики. что-то поломанное попадается 2.38…2.48 я скомбинировал их потом в коллажи. там и трави оригинальніе.біла подкладочкой под коллажи.3.07

Представлена виставка   це комбінація робіт з трьох основних проектів, стрижнем якої є «Око Давида». Проект присвячений дитинству Давида Бурлюка, пошуку перехідного етапу — коли він став бачити світ унікально, одним оком, як і коли це сталося?

Проект «Вибір: подвійний портрет» — про схожість еміграції нинішньої і еміграції Давида Бурлюка, інтелігенції в 1918 — 1922 роках. «Сім рот короля Карла ХІІ» став без перебільшення самим образним і можливо найбільш багатогранним проектом.

 Костянтин Аленінський, художник ( м. Суми)

здесь проект посвящен самомоу названию родного хутора, где родился Давид Семиротовщина. 7 шведских рот в 1708 году біли разбиті в той низине. и от сюда название.1.57… 3.40 прядильніе єлементі,заготовка под обувь,лопата для хлеба 3.47…4.04 я из них сделал шведских солдат и офицеров 

Крім того, Костянтин представив зовсім нові роботі, ще незакінчений проект   «Фумедалі» — футуристичні медалі.

  Костянтин Аленінський, художник ( м. Суми)

 фумедали и истинипицци. они похожи. разница в том, что єто серьезній жанр а єто комедийній.

Фумедалі виконані на вінілу і мають особливе призначення: для жінок, чоловіків, тварин, дерев та прибутці, та неїстівна футуристична піцца. Свої нові роботи автор присвятив 135-річчу від дня народження українського «батька руського футуризму» Давида Бурлюка., який відзначаться в цьому році. 2017 став роком будівництва «бурлюковських» мостів. Семіротовщина— Суми — Херсон, Херсон — Одеса, Одеса — Суми. Давид Давидович Бурлюк і сьогодні об’єднує міста і людей.

 

Комментарии закрыты