Музей західного та східного мистецтва разом із Генеральним консульством Республіки Польща в Одесі та Львівською національною галереєю мистецтв представляють виставку творів засновника польського символізму Яцека Мальчевського. 27 картин вперше в історії дружніх взаємин двох музеїв репрезентують творчість польського митця європейського рівня. На вернісажі побувала наша знімальна група.
Яцек Мальчевський – один із найзагадковіших митців Польщі на зламі XIX- XX століть. Його вважають засновником польського символізму. Найбільша колекція картин художника знаходиться у Львівській національній галереї мистецтв. Цю колекцію бачили в різних містах Польщі. А ось в Україні, саме Одеса стала тим містом, де вперше експонуються 27 робіт польського митця з цього зібрання. Виставка в музеї західного та східного мистецтва проводиться за підтримки Генерального консульства Республіки Польща в Одесі.
Анджей Шмідтке, консул республіки Польща в Одесі
Це другий сумісний проект консульства та музею. Майже рік тому після великої перерви в чверть століття тут проходила виставка графіки «Плакат із Лодзі. Також існують довгі дружні стосунки між львівською галереєю та музеєм західного та східного мистецтва.
Ігор Поронік, директор музею (Одеса)
Яцек Мальчевський, пройшовши в Краківській школі красних мистецтв добру науку реалістичного мистецтва під опікою славетного Яна Матейка, продовжив навчання в Парижі й Мюнхені. Він захоплювався тодішніми майстрами європейського символізму, але під його пензлем цей напрямок набуває суто польського звучання.
Володимир Островський, куратор виставки
На прикладі центральної картини експозиції, яка називається «Лицар», куратор виставки, мистецтвознавець Володимир Островський пояснив, в чому суть польського символізму.
Володимир Островський, куратор виставки
Що значать ці символи? Можна довго міркувати над цим питанням, говорить Володимир Островський, читати його листи, згадувати його ідеї та образи, які були розповсюджені в той час в Польщі. Яцек Мальчевський пише власні портрети в різноманітних «ролях». Він і блазень, він і в’язень, він і лицар, і навіть Христос! ( 57, 61, 17, 22) Організатори виставки переконані, що огляд полотен справить непересічне враження як на одеситів, так і на чисельних гостей міста. Виставка працюватиме в музеї західного та східного мистецтва до 25 вересня.