В рамках Вісімнадцятого міжнародного архітектурно-будівельного форуму «Одеський дім» , що проходить з 25 по 28 травня у виставковому комплексі Одеського морського порту, проходить виставка незвичайних робіт Сергія Боголюбова. Мистецтво та побут — у що об’єднуються ці дві категорії?
Роботи Сергія Боголюбова — це те, на що в першу чергу звертаєш увагу поміж всіх стендів форуму. Створені з простих побутових речей, вони відроджують ідеї класичного авангарду і живуть власним життям — за законами іншої реальності.
Сергій Боголюбов, автор проекту
Объединяет эти все работы один только принцип. Я не знаю, насколько получилось у меня… Я когда их делал, я придерживался принципа конструктивизма: строгость, геометричность, лаконичность.
Центральна робота всього проекту — «Проун» — присвячена видатному конструктивісту 20х років 20го століття Елю Лисицькому. Вона відображує людину майбутнього і акцентує увагу на процесі переходу від площинних фігур супрематизму Малевича до об’ємних конструкцій Лисицького.
Сергій Боголюбов, автор проекту
Видите красный квадрат? Он вытягивает и превращает этот квадрат в куб; то есть, в 3Д. Что потом использовалось в архитектуре. Вот это я и изобразил — что он делает из плоскостного объемное.
Архітектори, що прийшли на цю виставку, зазначають, що сенс мистецтва — робити незвичайним і наше життя, і той простір, де вони розміщені.
Андрій Черненко, архітектор
Если мы говорим о площади — это площадь, которая есть в разных городах. Но если на ней появляется памятник Дюку — это есть только у нас в Одессе. То есть, если я делаю интерьер, и ставлю там вот такую красоту — то я сразу привязываю это к какому-то образу. И сразу появляется изюминка, или как сейчас говорят, фишка в этом интерьере.
Щоправда, всі відвідувачі зазначають: сьогодні такий вектор мистецтва розуміють і приймають не всі. А тому наша країна потребує певного «окультурення».
Аркадій Кельник, архітектор
Я думаю, окультуривание людей такими мероприятиями, такими экспонатами, творческими произведениями — это плюс. Тем более, что на сегодняшний день у нас есть инсталляции, мы можем наблюдать инсталляции статичные, есть объемные; есть инсталляции, которые взаимодействуют с наблюдателем.
Проте наймолодшому відвідувачу виставки — чотирьохрічному Володимиру — експонати дуже сподобались. Він зазначив, що це набагато цікавіше, ніж звичайні іграшки чи споруди на дитячому майданчику.
Володимир, відвідувач виставки
Это интереснее. Потому что он… у него есть еще механичество и он, как робот стоит. На детской площадке у нас стоят горки разные и машины. Ну, площадка, горки мне не интересны. А вот роботы интересны.
І якщо сьогодні в Одесі вже є такі юні поціновувачі сучасного мистецтва, можна бути певним: наше місто розвиватиметься в необхідному напрямку. Не забуваючи про класику, але приймаючи всі нові тенденції.