[flashvideo file=wp-content/uploads/2010/11/1autoex_geneva_03_fiat_ss_45_18_04_07_m.flv image=wp-content/uploads/2010/11/g-03-fiat.jpg /]
FIAT
FIAT, назва найбільшої італійської автомобільної корпорації, розшифровується як Fabrica Italiana Automobili Torino. Корпорація випускає легкові спортивні автомобілі, вантажівки, різну промислову та сільськогосподарську техніку. Їй належать також підприємства з випуску аерокосмічної продукції. Штаб-квартира її знаходиться у Туріні.
Історія концерну FIAT складна і якоюсь мірою трагічна, оскільки заводи концерну неодноразово руйнувалися та створювалися знову. Проте автомобілі Fiat і до цього дня виготовляються, але не просто виготовляються, а ще й мають величезний попит завдяки своїм технічним характеристикам та доступній ціні.
На стенді FIAT на Женевському автосалоні панує гламур та розкіш. Навіть забарвлення нового Fiat Bravo називається Candy Apple Red («льодяник зі смаком червоного яблука»), не кажучи про оточення: переливчаста підлога, вкрита стразами, блискучі хромовані кулі з логотипами Fiat на задньому плані та, звичайно ж, прекрасні дівчата поряд з автомобілем.
Новий Fiat Bravo побудований на тій самій платформі, що й покоління моделі Alfa Romeo 147. Габаритна довжина цього автомобіля складає 4,34 метра, ширина — 1,79 метра, а висота — 1,49 метра. В результаті хетчбек стане одним з найвеличезніших автомобілів у своєму класі. Для порівняння: габаритна довжина VW Golf V складає всього 4,20 метра. Інженерам вдалося збільшити запас вільного місця для пасажирів спереду та ззаду, а також забезпечити новинку містким багажником об’ємом близько 400 літрів.
Насправді новий Bravo, що конкуруватиме з такими автомобілями, як Opel Astra, Ford Focus, Mazda3 і так далі, є головною надією італійського концерну на порятунок. FIAT вже почав поступово виходити з важкої кризи, яка майже не закінчилася розпродажем компанії, і у разі провалу нового Bravo ситуація може знов стати дуже важкою (наприклад, попередник Bravo під назвою Stylo не мав великого попиту у Європі).
Безпеку водія та пасажирів у новому Fiat Bravo забезпечують сім подушок безпеки, триточкові ремені з переднатягувачами, а також ABS, контроль курсової стійкості та інші електронні пристрої. Fiat Bravo отримав вищу оцінку за безпеку за результатами тестів EuroNCAP — п’ять зірок з п’яти. За результатами тестів отримав 13 балів (81 % захисту) за безпеку при фронтальному ударі та 18 балів (100 % захисту) за безпеку при бічному ударі. Крім того, Fiat Bravo отримав додаткову 3-зіркову оцінку EuroNCAP за безпеку для дітей, набравши у відповідному тесті 36 балів (73 % захисту), що відповідає вищому стандарту у даному класі.
Спочатку новинка комплектуватиметься лише двома моторами — 1,4-літровим 90-сильним бензиновим та 1,9-літровим турбодизелем потужністю 120 та 150 кінських сил. Проте вже в травні цього року до них приєднаються два нових турбомотори об’ємом 1,4 літра, потужність яких, за попередніми відомостями, складе 120 та 150 кінських сил відповідно.
Fiat Bravo отримав дуже цікавий дизайн. А, найважливіше, італійські інженери обіцяють, що всередині Bravo набагато перевершуватиме всіх своїх конкурентів. Поки в це не зовсім віриться, тим більше що FIAT не повинен забувати про ціну автомобіля: Bravo має коштувати не дорожче за своїх німецьких суперників.
Компанія Abarth, що увійшла 1 серпня 1971 року до складу концерну FIAT, відроджує минулу славу.
У 50-і та 60-і рр. швидкі та стильні моделі Fiat, що народилися під знаком Скорпіона, швидко завоювали визнання покупців. Так, якщо звичайний Fiat 500 1958 року випуску оснащувався двигуном потужністю 13 к.с. та міг розігнатися до 85 км/г, то представлений в тому ж році Fiat 500 Abarth отримав мотор, що видає 26 к.с., максимальна швидкість машини при цьому зросла до 118 км/г. Автомобіль був надзвичайно популярний по всій Європі. Ще через декілька років швидкість таких моделей, як Fiat 850 Abarth, вже перевищувала 200 км/г.
Синонім пристрасті та хвилювання, як завжди, виступаючий під знаком Скорпіона Abarth знов обернувся лицем до шанувальників автоспорту.
Передньопривідний хетчбек, дебют якого відбувся на Женевському автосалоні, побудований на базі Fiat Grande Punto з 1,4-літровим двигуном 16V потужністю 95 к.с. Завдяки турбонагнітачу потенціал цього агрегату збільшений до 150 кінських сил при 5500 об./хв. На 2000 об./хв. обертовий момент досягає 206 Нм, а в так званому «спортивному» режимі може складати й 230 Нм.
Розширені колісні арки, спортивна підвіска, гальмівна система виробництва Brembo, помітні молдінги та 17-дюймові диски з легкого сплаву — ось основні прикмети нового Abarth Punto. Серійна комплектація містить шестиступеневу механічну КПП. Надалі FIAT випускатиме Punto з 180-сильним мотором.
Крім «гарячого» Fiat Grande Punto Abarth, на Женевському автосалоні був представлений повнопривідний гоночний варіант Fiat Grande Punto Abarth S2000 з 270-сильним мотором. Вже цього року ця машина братиме участь у італійському гоночному чемпіонаті, а також у декількох міжнародних ралі.
Італійське дизайнерське ательє Bertone є одним з найстаріших в світі — цього року йому виповнилося 95 років. Його засновник Нуччіо Бертоне часто повторював, що головне в їх роботі — робити неможливе можливим.
Цього разу Bertone представило концепт-кар, побудований на платформі Fiat Panda 100 HP.
Марія, ведуча:
— Що вас підштовхнуло на створення такого шедевра?
Mrs. Bertone, owner:
— Ідея схрестити «Бертоне» та «Фіат» геніальна. Автомобіль створений за мотивами спорткара «Баркета» зразка 1947 року.
Цей автомобіль створював власноруч сам Нуччіо Бертоне. В його команді були ще два помічники. Barchetta базувалася на відомій всім моделі Fiat Cinquecento. Оригінал цієї моделі міг розвивати максимальну швидкість в 90 км/г. А Нуччіо Бертоне підшаманів її та добився максимальної швидкості аж в 130 км/г.
Bertone Barchetta є відкритим двомісним родстером, дизайн якого покликаний нагадати про класичні італійські спортивні машини 50-х років.
Марія, ведуча:
— Скільки було потрібно часу на створення такого дива?
Mrs. Bertone, owner:
— Нам було потрібно близько трьох місяців. А все починалося з чистого листа. Ми сподіваємося, що ми змогли здивувати вас тим, що ми створили.
Прототип оснащений 16-клапанним 1,4-літровим двигуном потужністю 100 кінських сил з обертовим моментом в 130 Нм при 4250 об./хв. укупі з шестиступеневою механічною коробкою передач. З нуля до «сотні» автомобіль розганяється за 9,5 секунди.
Марія, ведуча:
— Мода дуже сильно впливає на виробництво автомобілів. А які модні штучки можете запропонувати ви?
Mrs. Bertone, owner:
— За допомогою наших кращих майстрів, які створюють все вручну, ми пропонуємо покупцям новітні технології, найсвіжіші ідеї дизайну. Ми здатні зробити все, що ми захочемо.
Довжина автомобіля складає 3585 міліметрів, ширина — 1705, висота — 1090, а колісна база — 2300. Комплектуватися новинка буде 20-дюймовими легкосплавними колесами.
Марія, ведуча:
— Розкажіть про дизайн «Бертоне» в цілому.
Mrs. Bertone, owner:
— Інтер’єр цієї машини насправді дуже простий, так само як і дизайн машини в цілому. За основу дизайну ми брали «Баркету» 50-х років. Торпеда виглядає дуже примітивною, але за допомогою ось цього важеля ви можете наближати або віддаляти торпеду. Коробка перемикання передач, що виконана із застосуванням алюмінієвих матеріалів, виглядає дуже стильно. Так само на торпеді розташовано два обігрівальні вентилятори. А ось кондиціонера немає, адже це все-таки ж кабріолет!
Вибір Bertone саме автомобіля Fiat як прототипу для виготовлення концепт-кара на честь власного 95-річчя обумовлений тим значенням, яке мала для компанії марка Fiat 500 Barchetta. Тим більше, що становлення Бертоне як конструктора автомобілів тісно пов’язано з історією FIAT. Відносини, що тривали між двома компаніями протягом 80 років, утілилися в більш ніж 50 спільно створених моделей автомобілів.
Марія, ведуча:
— Побажайте що-небудь хороше українцям!
Mrs. Bertone, owner:
— Італія — лідер моди та автомобілебудування. Створюйте такі ж шедеври, як і ми!
Майже кожна з моделей FIAT була за останні десятиріччя названа кращим авто планети. І хоча на даний момент концерн FIAT знаходиться на спаді своєї популярності, багато автолюбителів чудово знають, що на якість та надійність автомобілів це ніяк не впливає. Історія йде за колом, і, можливо, незабаром FIAT знов знайде минулу славу та могутність.