[flashvideo file=wp-content/uploads/2010/11/1autoex_geneva_14_pagani_all_17_07_07_ukr.flv image=wp-content/uploads/2010/11/g-14-pagani.jpg /]
PAGANI
Гораціо Пагані — син небагатих італійських переселенців з Аргентини, виріс у родині булочника на аргентинському курорті Санта-Фе.
В 1983 р. Гораціо влаштувався в Модені, де зосереджена безліч підприємств — італійських виробників «Gran Turіsmo». Інженерові було довірено підмітати територію заводу знаменитої Lamborghіnі!
Незабаром Пагані перетворився «з садівника на агронома»: досить швидко він був призначений на пост провідного конструктора в Санта-Агата-Болоньєзе. Але Пагані не збирався заспокоюватися: незабаром він зрозумів, що й стандарти Lamborghіnі досить далекі від передового краю технічного прогресу. Тому в 1991 р. Гораціо відкрив свою справу — компанію Modena Desіgn, до якої звертаються буквально всі автомобільні компанії країни.
Практична механіка Mercedes дозволяє до розумного мінімуму скоротити витрати на ремонт та обслуговування суперкару. І дійсно, на відміну від Ferrarі або Lamborghіnі провести, наприклад, діагностику електроустаткування «Paganі Zonda» можна в будь-якому технічному центрі DaіmlerChrysler.
Авіація, космос, медицина — асоціації з цими галузями людської діяльності спадають на думку відразу ж, як тільки переступаєш поріг складального цеху. У невеликій залі три стапелі, де карбоновий монокок «обростає» деталями шасі та вже пофарбованими панелями кузова. Біля кожного — скляні вітрини з підсвічуванням, де деталі розміщені в порядку збирання.
На стінах — ескізи «Zonda» від самого Пагані, а також подячні листи від тих, хто вже має щастя їздити на його автомобілях.
Одна з найцікавіших новинок Женеви, безумовно, італійський суперкар від компанії Paganі — остання реінкарнація моделі «Zonda» у вигляді «Roadster F». Черговий суперкар пропонується багатим клієнтам. Екзотичні технології поєднані в цьому автомобілі з ручною роботою. Справді, не ставити ж на конвеєр машину, тираж якої навряд чи буде як у Ferrarі!
Mario Guarneri, представник компанії:
— Компанія заснована паном Пагані в 1999 році. Історія Paganі Automobіlі — це насамперед історія зустрічі двох людей: Гораціо Пагані, аргентинця, що працював у той час на заводі Lamborghіnі, та його більш відомого співвітчизника, легендарного Хуана Мануеля Фангіо. Знаючи технології та матеріали, використовувані в перегонах, й опираючись на компетенцію, придбану його підприємством в області композитних матеріалів, Пагані почав створювати свої автомобільні шедеври.
Говорять, що буква F з’явилася як данина поваги легендарному гонщикові — аргентинцеві Хуану Мануелю Фангіо, 5-кратному чемпіону гонок «Формули-1». «Paganі Zonda Roadster F» претендує на звання найшвидшого у світі автомобіля без даху.
Mario Guarneri, представник компанії:
— Ми активно використовуємо двигуни AMG. Фангіо є п’ятикратним чемпіоном гонок «Формули-1», в яких він брав участь на боліді від Mercedes. Тому пан Пагані з великою впевненістю заявив, що на машину потрібно встановлювати тільки двигун від «Mercedes AMG». Всі моделі, як вже існуючи, так і майбутні, будуть оснащуватися тільки двигунами Mercedes.
Швидкість, стихійна та рукотворна, закладена в самому імені суперкару, що нагадує про вітер з Анд та одного з кращих гонщиків «Формули-1».
Хуан Мануель Фангіо має друге місце після Михаеля Шумахера по кількості чемпіонських титулів у «Формулі-1». Аргентинець, що став помічником автомеханіка в 11 років, з 1951 по 1957 рік п’ять разів визнавався кращим на формульних трасах. Прийти до фінішу першим йому допомагали не тільки водійська майстерність, але й відмінне розуміння можливостей машини, інженерний талант.
Mario Guarneri, представник компанії:
— Paganі випускає порівняно малу кількість машин. Усе виробляється вручну. Коли до нас звертається покупець, ми запрошуємо його до нас в офіс, показуємо всі можливі матеріали. Потім ми створюємо машину повністю під його смак. От зверніть увагу на «Zonda Roadster F»: кузов сконструйований винятково з карбону, вага його становить 1250 кг. Ми намагаємося використати тільки найякісніші та найдорожчі оздоблювальні матеріали, наприклад шкіру. Ми намагаємося, щоб машина була єдиною в світі, не схожою на жодну іншу. Автомобіль обладнаний всіма необхідними деталями для звичайної їзди. Я гадаю, машина вражає, і це можемо підтвердити не тільки ми, а й звичайні автолюбителі.
Цього разу мерседесівський мотор, дороблений придворним тюнингером німецької компанії — AMG, установлений і на «Paganі Zonda F». 12-циліндровий атмосферний агрегат розміщений подовжньо за кабіною. Робочий обсяг 7,3 л видає потужність 602 к.с. (у базовій версії), коленвал здатний розкрутитися до 7 тисяч обертів.
Автомобіль, що багато хто жартома почав порівнювати з «Honda» (Zonda-Honda), має вражаюче співвідношення потужність—маса. По вазі (близько 1250 кг) «Paganі Zonda» порівняний з зарядженим «Honda Cіvіc Type-R», однак має втроє більшу потужність.
На тонну «Zonda» у версії «Clubsport» (650 к.с.) доводиться 521 к.с. Якщо порівнювати з прямим конкурентом «Ferarrі Enzo», що приблизно вдвічі дорожче, у нього це співвідношення становить 483 к.с. на тонну.
Розгін до 100 км/г займає в суперкара 3,6 секунди, «максималка» — під 350 км/г. В екстремальній версії «Paganі Zonda F» має шестиступеневу коробку передач, 20-дюймові колеса з шинами 335/30 позаду та 19-дюймові з гумою 255/35 попереду.
Перевагу «Zonda F» над «Enzo» офіційно зареєстровано журналом «Top Gear»: трасу полігона для іспитів Стиг пройшов на півсекунди швидше «Maseratі MC12» та на 0,6 секунди обігнав «Ferrarі Enzo», поставивши новий рекорд.
Mario Guarneri, представник компанії:
— Ми пропонуємо невеликий мікс італійського дизайну та надійної німецької якості. Цілком непогана комбінація.
Як і купе, родстер являє собою карбонову «ванну», до якої прикріплені підрамники з хромомолібденової сталі. З карбону виконані й кузовні панелі. Можна залишити їх незабарвленими (саме таким родстер представ перед відвідувачами автосалону в Женеві) — завдяки особливому малюнку вуглецевого волокна, схожому одночасно на тканину й деревину, ще більш помітно «рукотворне» походження суперкару. Його дійсно збирають вручну, мало того, по особистій мірці: з клієнта знімають розміри, які потім використають при виготовленні крісел, педального та кермового вузлів.
Mario Guarneri, представник компанії:
— На даний момент на заводі працює приблизно 45 осіб. Усе створюється вручну. Ну, а часу йде стільки ж, скільки й на народження дитини з моменту вагітності, — 9 місяців.
Салон суперкару — компроміс між великоваговими дубово-шкіряними «кабінетами» «Jaguar» або «Rolls-Royce» та аскетичними кокпітами італійських побратимів у класі.
Приладова панель схожа на виріб швейцарських годинникарів, центральна консоль з «летючим» розписом логотипа та тумблерними перемикачами нагадує про древні радіоли.
Mario Guarneri, представник компанії:
— У Росії, на території Москви, в нас уже є трохи клієнтів. На даний момент ми плануємо створити представництво Paganі на території України, ну а точніше, у Києві.
Щоб пишнотою червоної шкіри, алюмінію та карбону могли милуватися навколишні, дах прийдеться знімати вручну, проте він важить усього біля шести кілограмів, а його боки зроблені з натурального полотна. По конструкції кузов «Zonda Roadster F» ближче до тарги, чим до класичного родстеру.
Машина створена для дійсно екстремальної їзди — такої, як у фільмі «Мішель Вальян: жага швидкості», де безстрашний і віртуозний автогонщик Мішель Вальян, багаторазовий переможець найбільших авторалі світу, їздив з дахом. Перемогам та успіхам його команди захоплено плеще публіка, йому заздрять переможені суперники. На важкій трасі суперперегонів в Ле Мані він зміг проїхатися з закритими очима.
Mario Guarneri, представник компанії:
— Я вважаю, що краще один раз побачити живцем, чим спостерігати за машиною по телевізору. Вона гідна вашої уваги.
Вартість родстера буде становити від 650 тисяч доларів. Чимало, але «Paganі Zonda F» здатна довести до сліз багатьох власників «Ferrarі Enzo», коли вони зрозуміють, що обрали не той «італійський суперкар». Крім того, в ціну входить ексклюзивність, за яку деякі готові платити втроє більше: звичайно тираж будь-якої моделі Paganі не перевищує двозначної цифри.
.