[flashvideo file=wp-content/uploads/2010/11/1autoex_geneva_05_koenigsegg_all_03_05_07.flv image=wp-content/uploads/2010/11/g-05-koenigsegg.jpg /]

KOENIGSEGG

Невелика шведська компанія з містечка Ангельхольм не має такого гучного імені та такої славної історії, як Ferrari, Bugatti або Porsche. Але саме тут, на півночі Європи, випускають спорткари «Koenigsegg», які перевершують італійських та німецьких конкурентів.

Шведський виробник суперкарів «Koenigsegg» привіз до Женеви дві нові моделі — CCGT і CCXR, а також вже представлену минулого року CCX дуже екстравагантного кольору.

Kristian Koenigsegg:

— Koenigsegg — невелика шведська компанія. У 1993 році амбітний шведський конструктор Крістіан фон Кенігсегг, тобто я, запустив проект. Через два роки нам вдалося сконструювати дуже непоганий прототип. Цей успіх дозволив заснувати компанію Koenigsegg Automotive Ltd. У 2000 році Koenigsegg почав серійне виробництво моделі CC 8S, а весною 2004 року ми випустили модель CCR. Радар Tag Heuer Splitmaster 650, що вимірював середню швидкість на кілометр кільцевої траси, показав цифри 387,87 км/г. Це означало, що наш «Koenigsegg CCR» став найшвидшим серійним автомобілем у історії.

Зараз ми знаходимося поблизу «Koenigsegg CCX». Він вже був представлений минулого року в Америці, Європі. До речі, зараз Koenigsegg розташовується на території величезного заводу по виробництву реактивних винищувачів.

«Koenigsegg CCXR» за своєю потужністю міг би запросто змагатися з ракетним щитом СРСР. Причому на відміну від ядерних боєголовок Союзу суперкар ССXR набагато екологічніший, адже «харчується» він біоетанолом (Е85). Таким елегантним способом вбили відразу двох зайців: таке паливо, крім своєї чистоти, збільшує віддачу двигуна — його октанове число вище, ніж у бензину.

Марія, ведуча:

— Скільки було потрібно часу на створення такого дива?

Kristian Koenigsegg:

— Приблизно пішло трохи більше 3 тисяч годин. При збірці використовуються матеріали, розроблені за космічними технологіями. Тому необхідно все робити ретельно та акуратно.

Потужність мотора «Koenigsegg CCXR» — 1018 кінських сил. І якщо у людей із Bugatti поки не трусяться з жаху коліна, то задуматися їм все ж таки час. Максимальна швидкість CCXR поки не повідомляється, але швидкий «швед», очікується, перевищить відмітку в 400 км/г.

Марія, ведуча:

— Розкажіть про дизайн у цілому та технічні характеристики.

Kristian Koenigsegg:

— Кузов та ходова частина автомобілів «Koenigsegg» виготовляються з легкого вуглецевого волокна, посиленого кевларом та алюмінієвими стільниковими конструкціями. Завдяки цьому машина важить усього 1180 кг. У топовій комплектації потужність двигуна складає 1018 кінських сил.

Дводверний кузов з жорстким знімним верхом, що забирається під передню кришку багажника, створює ідеальну аеродинаміку: коефіцієнт лобового опору — 0,3.

Гоночна система підвіски дозволяє водієві контролювати кожен рух, навіть при найжорсткіших навантаженнях.

Щоб машину було зручніше експлуатувати у міських умовах, CCХ та CCХR отримали нові бампери, які здатні без пошкоджень витримувати зіткнення на швидкості 4 км/г.

Марія, ведуча:

— У покупців яких країн ваша машина має найбільший попит?

Kristian Koenigsegg:

— Це Англія та Америка.

Ви, можливо, думаєте, що зібрати один з найпродуктивніших екзотичних суперавтомобілів в світі достатньо для того, щоб вважали, що компанія на зразок Koenigsegg вже відбулася, але, в очевидь, жоден виробник спортивних автомобілів не доб’ється цього до тих пір, поки у нього не з’являться свої ноутбук та годинник.

Природньо, компанія Koenigsegg не могла просто узяти звичайні годинники, помістити на них свою емблему та забути про це. Натомість Koenigsegg звернулася до Quinting — престижної швейцарської годинникової компанії, яка виробляє унікальний прозорий годинник.

Quinting створила двоє унікальних годинників — Ghost Chronograph та Advance. Ці годинники виробляються в обмеженій кількості та доступні лише власникам автомобілів «Koenigsegg», у яких є можливість приєднатися до виняткових осіб минулого та сьогодення, що носять інноваційні творіння Quinting.

Але молодий та амбітний автовиробник вже не може задовольнятися тільки дорожніми автомобілями — Koenigsegg хоче наводити жах і на гоночних трасах. Для цього підготовлена модифікація CCGT, яка задовольняє технічним вимогам ACO (організатор «24 годин Ле-Мана») та чемпіонату FIA GT. Двигун позбувся механічних нагнітачів, але його об’єм збільшили до 5 літрів.

«Koenigsegg CCGT» вийшов дуже легким — машина важить всього тонну, що на 100 кілограмів менше мінімальної ваги на вимоги FIA. Бракуючу вагу компенсують баластом, який розміщуватимуть залежно від типу траси.

Марія, ведуча:

— А потенційний покупець «Koenigsegg» який за характером?

Kristian Koenigsegg:

— О так! Ось це дійсно хороше питання! В основному покупці «Koenigsegg» — це чоловіки, які цікавляться новітніми технологіями, прагнуть мати щось особливе, нове та недоступне іншим людям!

До речі, всі автомобілі «Koenigsegg» з 2007 року отримають новий приладовий щиток. Запатентована розробка відрізняється вельми незвичайним дизайном та, за запевненнями шведів, не вимагає перефокусування зору на периферичні зони — все зосереджено в центрі щитка. Звучить переконливо, але якось не дуже віриться.

Марія, ведуча:

— А які плани щодо України?

Kristian Koenigsegg:

— Ми плануємо поставляти автомобілі спочатку до Росії. Зрозуміло, що Росія не має ніякого відношення до вас, але… Взагалі, ми поки що не готові поставляти «Koenigsegg» в Україну. Але, якщо є бажання купити, приїжджайте до нас! Ми обов’язково продамо!

Марія, ведуча:

— Повернемося тоді до Росії. Ваші плани?

Kristian Koenigsegg:

— У нас вже є дилер у Росії, який успішно продає наші машини та збільшує інтерес до нашої компанії. Ми віримо в світле майбутнє.

Марія, ведуча:

— Ви знаєте, я б не проти була прийняти участь в тест-драйві!

Kristian Koenigsegg:

— Чому б ні!

Крім того, до стандартної комплектації «Koenigsegg» увійде протибуксувальна система, так що теоретично можна буде їздити на 1018-сильному суперкарі і взимку. Заразом шведи злегка полегшили і без того легку машину — дверні петлі тепер роблять з алюмінію. А меломани зрадіють можливості інтеграції в аудіосистему модного плейєра «iPod».

Марія, ведуча:

— Побажайте що-небудь хороше українцям!

Kristian Koenigsegg:

— Я бажаю вам прекрасної весни, веселого літа… та моторизуйтеся!!!

Комментарии закрыты