З кожним роком в Одесі все складніше виростити дерево. Такої думки дотримується активіст спільноти «Відчайдушні квіткарі» Володимир Яценко. 26 квітня на прес-конференції, він прокоментував ситуацію з вирубанням дерев на схилах в районі 16-ої станції Великого фонтану та поділився своїми думками щодо екології в місті.

Володимир Яценко, активіст
Реально происходят изменния климата и происходят они довольно резко. Если вот на протяжении нескольких лет летом в Одессе нету совсем дождей, мы потихонечку превращаемся из степной зоны, из зоны сухой степи в зону полупустыни и это влечет за собой целый ряд проблем.  

Активісти спільноти «Відчайдушні квіткарі», об’єднавшись з волонтерами організації «Зелений берег на схилах фонтану»  самотужки висаджують дерева. Але за словами Володимира Яценка, велика кількість саджанців, що прижилися весною, восени гинуть, і цьому виною  не тільки засуха, а й антропогенний фактор. » В Одесі майже немає промисловості, але є п’ятсот тисяч автівок, через декілька років вже не буде чим дихати»,  розповів активіст.  На його думку рішення проблеми має бути комплексним: в першу чергу це інформування населення про стан екології,  а також створення зеленого поясу Одеси, в міні варіанті — від Овідіополя до Куяльника. Зауважимо, що у світі  ця ідея не нова. Так, вже був реалізований проект «Зелений пояс Астани», де, починаючи з 1997 року за підтримки влади було висаджено понад 78 тисяч гектарів лісу

Комментарии закрыты