Мер Одеси проінспектував хід будівництва Грецького парку

Завершені складні будівельні роботи, плани з озеленення та майже готове місце під фонтан Михайла Реви. Як просувається будівництво Грецького парку, на який так чекають одесити — дізнаємось далі.

У Літературному музеї нагородили переможців премії ім. Бабеля

В Літературному музеї 12 липня відбулась церемонія нагородження переможців Одеської міжнародної літературної премії ім. Ісака Бабеля. Премія була заснована у минулому році, вона покликана виявляти і підтримувати кращі зразки оповідань, написаних російською мовою як в Україні і Росії, так і в інших країнах світу. В другому її сезоні взяли участь 391 автор з 26 країн. Міжнародне журі у цьому році визначило 4 дипломантів і 3 лауреатів премії. З вітальним словом до учасників і організаторів звернувся почесний гість — відомий одесит Михайло Жванецький. Подробиці — далі у сюжеті.

42 день народження Олега Сенцова

Український політв’язень Олег Сенцов 13 липня зустрічає свій день народження за гратами. Йому виповнилось 42 роки, чи доживе режисер до наступного дня народження, невідомо. Адже останні два місяці він голодує, вимагаючи звільнення всіх українських політвязнів з Росії. І за його власними словами, що передала сестра засудженого Наталя Каплан (вона змогла в липні побачити брата), Сенцов налаштований рішуче і збирається йти до кінця. Звільнення Олега та інших українців вимагає світова спльінота, акції з відповідними вимогами проходили в десятках міст по всьому світові. У день народження мати Сенцова написала звернення до президента Путіна з проханням щодо помилування для сина. І за словами прес-секретаря Путіна Дмитра Пєскова, Кремль розгляне це прохання.

Підсумки саміту НАТО

У Брюсселі пройшов саміт НАТО. Він тривав два дні, з 11 по 12 липня і вперше в своїй історії пройшов під критичні зауваження американського президента. Дональд Трамп ультимативно зажадав від європейських партнерів вдвічі наростити витрати на оборону і зняти цей тягар з бюджету США. Українське питання хоча було визнано №1 для натовської порядку, але в контексті зростаючого російського фактора. Також, Петру Порошенкові вдалося ненадовго зустрітися з президентом США. А участь самого Трампа експерти розглядали, як «прелюдію» до спілкування з Путіним у Гельсінки 16 липня.

Комментарии закрыты